6 Niedziela Wielkanocna B
5 maja 2024

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. W najbliższy piątek w godzinach dopołudniowych odwiedziny chorych ze spowiedzią i komunią świętą.
  4. Nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszach świętych od poniedziałku do piątku: w poniedziałek po Mszy o godz. 8:00, we wtorek, czwartek i piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 17:00, w środę w Bystrzycy Dolnej po Mszy św. o godz. 17:00.
  5. W środę przypada 16 rocznica Sakry Biskupiej Ks. Bpa Adama, zachęcam do modlitwy w intencji naszego biskupa pomocniczego.
  6. Bardzo dziękuję za wszystkie składane ofiary na sprzątanie naszego kościoła parafialnego i na fundację nowych drzwi wejściowych do naszej świątyni. Bóg zapłać za waszą troskę o Dom Boży.
  7. 16 V (czwartek) w ramach Dni Papieskich Ziemi Świdnickiej  organizowana jest z udziałem bp. Adama pielgrzymka autokarowa do Krakowa do Sanktuarium św.Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia. Koszt: 120 zł. Zapisy w Wydziale Duszpasterskim i księgarni diecezjalnej.
  8. Wszystkim strażakom z naszej parafii z okazji przypadającego w sobotę wspomnienia św. Floriana życzymy wielu, łask i opieki świętego Patrona w ich niełatwej i jakże ważnej służbie.
  9. W tym tygodniu nie będzie spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  10. Już za niecały miesiąc kolejna piękna uroczystość w naszej parafii – Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada na dzień 30 maja. Chcemy w tym roku pójść w procesji ulicami Burkatowa. Msza święta o godz. 11:00 będzie sprawowana przy świetlicy w Burkatowie i po Mszy wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy.
  11. Już dziś dziękuję i proszę o przygotowanie ołtarzy następujące grupy i mieszkańców
Ołtarz mszalnyPrzy świetlicy w BurkatowieRada Sołecka Burkatowa
I ołtarzPrzy kapliczce MB FatimskiejPrzygotowują Rodzice dzieci rocznicowych
II ołtarzMniej więcej na wysokości remizy strażackiej  Rodzice dzieci I Komunijnych
III ołtarzPrzy domu Państwa BorkowskichPrzygotowują Rodziny Państwa Borkowskich i Dratwa z sąsiadami
IV ołtarzPrzy remizie strażackiejPrzygotowuje OSP Burkatów
  1. Nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” do zakupienia przy wyjściu z kościoła.