Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna 

21 maja 2017 r.

 

 1. Dziś w naszej parafii ma miejsce uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III. Otoczmy naszą modlitwą grupę 22 dzieci, oby zawsze chciały się karmić Chrystusem.
 2. Od poniedziałku tzw. Biały Tydzień. Dzieci komunijne przychodzą na wieczorną Mszę świętą i nabożeństwo majowe w strojach komunijnych.
 3. Ze względu na biały tydzień będzie w tym tygodniu Msza i nabożeństwo w kościele w Bystrzycy Górnej w środę o godz. 17:00
 4. W poniedziałek, wtorek i środę trwają Kwartalne dni modlitw o urodzaje. Będziemy w tych dniach modlić się u urodzaje. Zapraszam do kościoła szczególnie naszych rolników i sadowników.
 5. Kalendarz liturgiczny: w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. W najbliższą sobotę 27 maja w Wambierzycach odbędzie się XIII Pielgrzymka Rodzin Diecezji Świdnickiej. Serdecznie zapraszam i zachęcam Rodziny naszej parafii do uczestnictwa w tym Święcie Rodzin. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 15:00 koronką do Bożego Miłosierdzia, później przewidziane są konferencje i nabożeństwo majowe. Pielgrzymkę uwieńczy Msza święta o godz. 18:00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Adama Bałabucha. Dokładny plan pielgrzymki na stronie diecezji i naszej stronie parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11:00 uroczystość Rocznicy I Komunii świętej dla dzieci z klas IV.
 8. Przypominam kandydatom do bierzmowania o czwartkowym egzaminie przed przystąpieniem do tego sakramentu.
 9. Wyrażam moją wdzięczność Panu Tomaszowi Karpińskiemu i firmie Ostatnia Posługa / Farma Miejska za wykoszenie terenów wokół kościołów w Bystrzycy Górnej i Dolnej. Bóg zapłać.
 10. Rodzicom dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Świętej dziękuję za wszelkie prace porządkowe i dekoracje w kościele i na terenie wokół kościoła. Bóg zapłać.
 11. Bardzo proszę o wysprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu Rodziców dzieci, które mają przystąpić do Rocznicy I Komunii świętej.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela” do zakupienia przy wyjściu z kościoła.

Najnowsze wpisy

Wambierzyckie Święto Rodzin

Święto małżeństw i rodzin diecezji świdnickiej

„Zawierz siebie i swoją rodzinę Maryi”

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin

Wambierzyce

27 maja (sobota) 2017 r.

Program:
g. 15.00 – powitanie i Koronka do Bożego Miłosierdzia
g. 15.15 – konferencja I – GPS dla małżonków – o. Stanisław Jarosz, OSPPE(paulin), Jasna Góra
g. 16.00 – przerwa
g. 16.30 – konferencja II – GPS dla rodziców- o. Stanisław Jarosz, OSPPE (paulin), Jasna Góra
g. 17.30 – nabożeństwo majowe
g. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem z homilią ks. bp. Adama Bałabucha

Serdecznie zapraszam Rodziny Parafialne do uczestnictwa w tym święcie.
Ks. Proboszcz

 1. Majówka 2017 Możliwość komentowania Majówka 2017 została wyłączona
 2. Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego Możliwość komentowania Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego została wyłączona
 3. Możliwość komentowania została wyłączona