Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela Okresu Zwykłego B

  19 sierpnia   2018 r.

 1. Bogu i ludziom niech będą dzięki za tegoroczną uroczystość Odpustu Parafialnego ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wyrażam moją wielką wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości. Za ufundowanie nagród i pomoc bardzo dziękuję: Karczmie Zagłoba, Chacie nad Sztolnią, Pensjonatowi Justynka, Jackowi Błaszczykowi z pawilonu w Burkatowie, a także następującym osobom: Robertowi Adamczyk, Piotr Kowalski, Adam Prask, Teresa Korczak, Rodzina Krause, Jan Grzechynka, Kosta Dżamara, Iwona Szymańska, Panie z Róży p. Bobowskiej z Bystrzycy Dolnej.

Bardzo dziękuję Wszystkim Parafianom, którzy przekazali fanty na loterię. Dziękuję  parafianom z Bystrzycy Dolnej za przygotowanie pierogów, wszystkim parafianom za upieczone ciasta i przygotowane potrawy, którymi raczyliśmy uczestników pikniku odpustowego. Wielkie wielkie Bóg zapłać wszystkim moim parafianom, którzy pomagali na różnych polach naszego odpustu. Niech Bóg Wam moim drodzy wynagrodzi wasze zaangażowanie i hojność.

Z pikniku pozyskaliśmy w sumie kwotę 8121zł., która to kwota w całości będzie przeznaczona na remonty w kościele i domu parafialnym.

 1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek św. Bernarda, wtorek – św. Piusa X, papieża, środa – NMP Królowej, piątek – święto św. Bartłomieja.
 2. Przyszła niedziela, 26 sierpnia jest obchodzona jako Uroczystość NMP Częstochowskiej. Odpust Parafialny u naszych sąsiadów w Bojanicach.
 3. W przyszłą niedzielę odbędą się także Dożynki Gminne 2018 w Krzyżowej. W imieniu Pani Wójt zapraszam wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, gdzie będziemy reprezentowani przez nasze cztery sołectwa parafialne. Wszelkie informacje na plakacie w przedsionku kościoła.
 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, do zakupienia przy wyjściu z kościoła.

 Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 1. Piotr KOBIELA, zam. Świdnica, Aleksandra PATER, zam. Świdnica
  zapowiedź I.

Najnowsze wpisy

 1. Galeria zdjęć z Odpustu Parafialnego Możliwość komentowania Galeria zdjęć z Odpustu Parafialnego została wyłączona
 2. Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego Możliwość komentowania Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego została wyłączona
 3. Możliwość komentowania została wyłączona