Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu (Gaudete)

17 grudnia 2017 r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nasze Adwentowe Rekolekcje. Jeszcze raz serdecznie witam Ks. Pawła Łabudę, Dyrektora Domu Księży Emerytów Diecezji Świdnickiej. Cieszę się, że Ksiądz Rekolekcjonista przyjął nasze zaproszenie i życzymy Księdzu, aby czuł się w naszej wspólnocie jak u siebie w domu.
 2. Naszą wdzięczność za wygłoszone przez Ks. Pawła rekolekcje wyrazimy w poniedziałek i wtorek, taca z Mszy świętych w tych dniach będzie przeznaczona dla Księdza Rekolekcjonisty.
 3. W poniedziałek i wtorek Msze święte z nauką rekolekcyjną w Bystrzycy Górnej rano o godz. 9:00 i wieczorem wyjątkowo o godz. 17:30.
 4. Poniedziałek jest dniem spowiedzi świętej. Spowiedź w Bystrzycy Górnej rano od 8:30 do 9:00 i po południu od 16:15 do 17:30.
 5. Informuję, iż tradycyjnie 22 grudnia (piątek) w godz. 20:00 – 24:00 odbędzie się u Ojców Paulinów w Świdnicy w kościele pw. Św. Józefa przy ul. Kotlarskiej NOC KONFESJONAŁÓW.
 6. Na stoliku obok gazet znajdują się książki opowiadające historię Św. Siostry Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Małej Arabki), której relikwie zostaną uroczyście wprowadzone do naszej świątyni na zakończenie rekolekcji we wtorek o godz. 17:30. Książki można nabyć w cenie 15 złotych.
 7. W tym tygodniu w czwartek i piątek ostatnie w tym roku Roraty już tradycyjnie o godz. 17:00. Serdecznie zapraszam, dzieci młodzież i dorosłych.
 8. W ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy w obu kościołach w sumie kwotę 615 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. Przy wejściu do zakrystii można odebrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary za opłatki będą przeznaczone na remont Sali Parafialnej na parterze domu parafialnego.
 10. Przyszła niedziela jako IV Niedziela Adwentu przypada jednocześnie w dniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Już dziś zapraszam na tradycyjną Pasterkę, która będzie odprawiona w Bystrzycy Dolnej o godz. 22:00 i w Bystrzycy Górnej o godz. 24:00.
 11. Już dziś zapowiadam, iż 27 grudnia rozpoczynam wizytę kolędową w rodzinach naszej parafii. W ostatnich dniach starego roku i dwóch pierwszych dniach nowego roku odwiedzę rodziny mieszkające w Lubachowie. Dokładny plan kolędy zostanie przedstawiony w przyszłą niedzielę.
 12. Bardzo dziękuję za wysprzątanie kościoła Paniom Urszula Olejko, Małgorzata Zięba, Henryka Barcik wraz z Rodzinami. Proszę o wysprzątanie kościoła w bieżącym tygodniu następujące osoby: Renata Kos, Maria Musiał, Kazimiera Niedziałkowska, Lucyna Tarnowska. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” do zakupienia przy wyjściu z kościoła, cena 5 zł.

 

 

Najnowsze wpisy

 1. Galeria zdjęć z Peregrynacji Możliwość komentowania Galeria zdjęć z Peregrynacji została wyłączona
 2. Galeria zdjęć z Odpustu Parafialnego Możliwość komentowania Galeria zdjęć z Odpustu Parafialnego została wyłączona
 3. Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego Możliwość komentowania Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego została wyłączona
 4. Możliwość komentowania została wyłączona