Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu B 2023
10 grudnia 2023

 1. W dniu dzisiejszym obchodzony jest w Kościele w Polsce XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszy świętej zbiórka do puszki na ten cel.
 2. Zapraszam serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych na Msze Roratnie o NMP, które odprawimy w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 17:00. Proszę aby dzieci na Roraty zabrały ze sobą lampiony adwentowe.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę św. Łucji dziewicy i męcz., w czwartek  św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 4. We wtorek o godz. 18:00 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w Sali na plebanii.
 5. Także we wtorek o godz. 19:00 w Sali parafialnej na plebanii odbędzie się drugie z cyklu spotkań pt. Szkoła modlitwy osobistej. Celem spotkań będzie pogłębienie naszej relacji z Bogiem.  Spotkanie poprowadzi Ks. Mirosław. Bardzo serdecznie zachęcamy do tego szczególnego czasu i spotkania.
 6. W PIĄTEK w naszej parafii odbędzie się DZIEŃ SPOWIEDZI przed tegorocznymi świętami. Przybędą kapłani z dekanatu. Spowiedź w Bystrzycy Dolnej od 15:30 do 16:00, po spowiedzi Msza święta o godz. 16:00, później spowiedź w Bystrzycy Górnej od 16:30 do 17:30, wieczorna Msza święta wyjątkowo o godz. 17:30.
 7. Tradycyjnie także odbędzie się w tym roku Noc Konfesjonałów w parafii św. Józefa w Świdnicy w czwartek 21 grudnia od godz. 20:00.
 8. Są do zakupienia Świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To nasza szczególna cegiełka pomocy najbardziej potrzebującym i szczególne światło, które może rozświetlić nasz wigilijny stół. Duże świece w cenie 20 zł., małe świece w cenie 10 zł. do zakupienia tradycyjnie przy wejściu do zakrystii.
 9. Przy wejściu do zakrystii można także odebrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła parafialnego.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, do zakupienia przy wyjściu z kościoła. Dziś jest do nabycia pierwszy numer dwumiesięcznika Historia Kościoła wydawanego przez Gościa Niedzielnego. To bardzo ciekawa propozycja, która poszerzy naszą wiedzę na temat Historii Kościoła w cenie 12 zł.
 11. Od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać Msze św. na drugi kwartał nowego roku kalendarzowego.

Ostatnie wpisy

 1. Boże Narodzenie Roku Pańskiego 2022 Możliwość komentowania Boże Narodzenie Roku Pańskiego 2022 została wyłączona
 2. Możliwość komentowania została wyłączona
 3. Możliwość komentowania została wyłączona
 4. Możliwość komentowania została wyłączona
 5. Możliwość komentowania została wyłączona
 6. Możliwość komentowania została wyłączona
 7. Wielkanoc 2021 Możliwość komentowania Wielkanoc 2021 została wyłączona
 8. Możliwość komentowania została wyłączona
 9. Możliwość komentowania została wyłączona