Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła C
2 października 2022

 1. Dziś z racji I Niedzieli Miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek (4.10) św. Franciszka z Asyżu, w środę (5.10) św. Faustyny Kowalskiej, w piątek (7.10) NMP Różańcowej.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych w godzinach dopołudniowych. Msza św. w Bystrzycy Dolnej będzie odprawiona w tym dniu o godz. 18:15.
 4. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, szczególnie dedykowany modlitwie różańcowej. W naszej parafii Nabożeństwa Różańcowe będą sprawowane w Bystrzycy Górnej w poniedziałki po mszy świętej porannej, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17:00, po nich około 17:30 będzie odprawiona Msza święta. W soboty nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, następnie o godz. 18:00 wieczorna Msza święta. W kościele w Bystrzycy Dolnej nabożeństwo różańcowe w środy o godz. 16:30, połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy, następnie Msza św. o godz. 17:00.
 5. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, dzieci, młodzież i wszystkich parafian. Jest wiele trudnych spraw, które musimy omadlać za przyczyną Matki Bożej Różańcowej.
 6. W czwartek 6 października w naszej parafii odbędzie się wizytacja biskupia, której będzie przewodniczył Ks. Bp Marek Mendyk, ordynariusz naszej diecezji.  W ramach wizytacji Ks. Bp Ordynariusz pomodli się Koronką do Bożego Miłosierdzia na cmentarzu w Bystrzycy Górnej o godz. 15:00, o godz. 16:00 przewidziana jest Msza św. w Bystrzycy Dolnej, o godz. 17:15 spotkanie z przedstawicielami Rady Parafialnej na Sali na plebanii. O 17:30 będzie odprawione w Bystrzycy Górnej nabożeństwo różańcowe. O godz. 18:00 nastąpi uroczyste powitanie Księdza Biskupa i Msza św. w kościele parafialnym w Bystrzycy Górnej. Na Mszy św. będzie przedstawione sprawozdanie z pięciu ostatnich lat działalności naszej parafii. Na Mszę św. gorąco zapraszam wszystkich naszych parafian, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z Rodzicami. Dzieci przed I Komunią Św. otrzymają od Ks. Biskupa poświęcone różańce.
 7. Nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” do zakupienia przy wyjściu z kościoła. Dziś dodatkowo specjalny numer „Gość Niedzielny EXTRA” poświęcony w całości tematowi Orędzia Miłosierdzia w cenie 12 zł.

W ostatnich dniach odszedł do Pana Śp. Michał Bałabuch, Tato Ks. Bpa Adama. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 3 października o godz. 12:00 w rodzinnej parafii w Ścinawce Średniej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Najnowsze wpisy

 1. Możliwość komentowania została wyłączona
 2. Możliwość komentowania została wyłączona
 3. Możliwość komentowania została wyłączona
 4. Możliwość komentowania została wyłączona
 5. Możliwość komentowania została wyłączona
 6. Wielkanoc 2021 Możliwość komentowania Wielkanoc 2021 została wyłączona
 7. Możliwość komentowania została wyłączona
 8. Możliwość komentowania została wyłączona
 9. Możliwość komentowania została wyłączona