Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła B

  21 października   2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. W tym czasie będziemy w szczególny sposób modlić się w intencji misji i misjonarzy. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się coroczne liczenie wiernych uczestniczący we Mszy świętej i przystępujących do Komunii Świętej.
 3. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.
 4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia w obu kościołach w sumie kwotę 845 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 5. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach świętych zbiórka do puszki na Kościół w Pakistanie.
 6. Nabożeństwa Różańcowe w parafii są sprawowane w Bystrzycy Górnej w poniedziałek po mszy świętej porannej, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17:00, po nich około 17:30 będzie odprawiona Msza święta. W soboty nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, następnie o godz. 18:00 wieczorna Msza święta. W kościele w Bystrzycy Dolnej nabożeństwo różańcowe w środy o godz. 16:30, połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy, następnie Msza św. o godz. 17:00.
 7. Przybliżamy się do miesiąca listopada, w którym szczególnie modlimy się w intencji naszych zmarłych. Ze stolika przy gazetach można już pobrać karty wypominkowe, które wypełniamy tak jak w roku ubiegłym wpisując osobno imiona męskie i żeńskie, jak również adres Rodziny, która prosi o modlitwę. Wypominkami będziemy modlić się w listopadzie według porządku miejscowości, a wypisane wypominki można składać do pudełka na stoliku przy gazetach.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” i „Niedziela” do zakupienia przy wyjściu z kościoła.

Najnowsze wpisy

 1. Galeria zdjęć z Odpustu Parafialnego Możliwość komentowania Galeria zdjęć z Odpustu Parafialnego została wyłączona
 2. Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego Możliwość komentowania Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego została wyłączona
 3. Możliwość komentowania została wyłączona