Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna B
  9 maja 2021 r.

 1. Trwa miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszam na nabożeństwa majowe. Próśb do Maryi mamy aż nadto. Majówki odprawiamy po każdej Mszy św. od poniedziałku do soboty.
 2. W nadchodzącym tygodniu od poniedziałku do środy odbędą się Kwartalne dni modlitw o urodzaje, czyli dawne „Dni krzyżowe”, kiedy modlimy się o urodzaje i za kraje głodujące.
 3. W środę przypada dzień adoracji wieczystej w naszej parafii. Adorację rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele w Bystrzycy Dolnej o godz. 15:00 i adoracja potrwa do wieczornej Mszy św. Zachęcamy do udziału Róże Różańcowe.
 4. Z kalendarza liturgicznego: we czwartek (13.05) wspomnienie MB Fatimskiej, w piątek (14.05) święto św. Macieja Apostoła.
 5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klas IV na Mszy św. o godz. 11:00. Ze względu na limity wiernych w kościele bardzo proszę, aby na Mszy św. komunijnej w kościele oprócz dzieci przebywali tylko Rodzice i Rodzice Chrzestni. Pozostali uczestnicy Mszy św. będą mogli uczestniczyć na placu przed kościołem, lub poprzez transmisję internetową.
Limit wiernych od  4 maja  w BG – 25 osób,  w Bystrzycy Dolnej – 12 osób Jeśli tylko pogoda na to pozwoli starajmy się uczestniczyć w liturgii na placu przed kościołem.
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą
środę 12 maja o godz. 17:00.
We wtorek 11 maja o godz. 15:45 próbna spowiedź dla dzieci klas IV. W czwartek nie będzie Mszy z konferencją dla dzieci z klas IV. W piątek 14 maja o godz. 16:00 spowiedź dzieci z klas IV przed I Komunią Św.
W piątek 7 maja o godz. 17:00 Msza św. i konferencja dla Rodziców i dzieci z klas III.

Już za niecały miesiąc 3 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Ze względu na panujące obostrzenia i limity w kościele wzorem lat ubiegłych Msza Święta z procesją będzie odprawiona przy świetlicy w Burkatowie o godz. 12:00. Po Mszy św. wyruszymy z procesją ulicami Burkatowa. Już dziś dziękuję i proszę o przygotowanie ołtarzy następujące grupy i mieszkańców

Ołtarz mszalnyPrzy świetlicy w BurkatowieRada Sołecka Burkatowa
I ołtarzPrzy kapliczce MB FatimskiejPrzygotowują Rodzice dzieci I Komunijnych
II ołtarzMniej więcej na wysokości remizy strażackiej  Rada Sołecka i mieszkańcy Bystrzycy Górnej
III ołtarzPrzy domu Państwa BorkowskichPrzygotowują Rodziny Państwa Borkowskich i Dratwa z sąsiadami
IV ołtarzPrzy remizie strażackiejPrzygotowuje OSP Burkatów

Nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” do zakupienia przy wyjściu z kościoła.

Jako wspólnota parafialna składamy kondolencje Pani Lidii SAJDAK – naszej organistce z powodu śmierci męża śp. Janusza SAJDAKA, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 10 maja o godz. 12:00 w kościele w Bystrzycy Dolnej.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 1. Barbara Agnieszka BARCIK, zam. Wiry

Jan Tadeusz FALUTA,  zam. Wiry

Zapowiedź I.

Najnowsze wpisy

 1. Wielkanoc 2021 Możliwość komentowania Wielkanoc 2021 została wyłączona
 2. Możliwość komentowania została wyłączona
 3. Możliwość komentowania została wyłączona
 4. Możliwość komentowania została wyłączona
 5. Możliwość komentowania została wyłączona
 6. Możliwość komentowania została wyłączona
 7. Możliwość komentowania została wyłączona
 8. Możliwość komentowania została wyłączona
 9. Możliwość komentowania została wyłączona