Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne 20 Niedziela Zwykła 

20 sierpnia 2017 r.

 

 1. Bogu i ludziom niech będą dzięki za tegoroczną uroczystość Odpustu Parafialnego ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wyrażam moją wielką wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości. Za ufundowanie nagród i pomoc rzeczową bardzo dziękuję następującym instytucjom i firmom: Karczma Zagłoba, Chata nad Sztolnią, Pensjonat Justynka, Topcomp Krzysztof Mglej, Panu Jackowi Błaszczykowi z pawilonu w Burkatowie, Sad Burkatów i Gminie Świdnica.

Bardzo dziękuję za przekazane na loterię fanty, dziękuję Pani Irenie i Marii za przeprowadzenie konkursów rodzinnych, parafianom z Bystrzycy Dolnej za przygotowanie pierogów, wszystkim parafianom za upieczone ciasta i przygotowane potrawy, którymi raczyliśmy uczestników pikniku odpustowego. Wielkie wielkie Bóg zapłać wszystkim moim parafianom, którzy pomagali na różnych polach naszego odpustu. Niech Bóg Wam moim drodzy wynagrodzi wasze zaangażowanie i hojność.

Z pikniku pozyskaliśmy w sumie kwotę 5083 zł., która to kwota w całości będzie przeznaczona na remonty w kościele i domu parafialnym.

 1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Piusa X papieża, wtorek – NMP Królowej, czwartek – św. Bartłomieja, sobota – uroczystość NMP Częstochowskiej.
 2. W dzisiejszą niedzielę, tj. 20 sierpnia ma miejsce odpust u naszych sąsiadów w parafii w Bojanicach. Proboszcz i parafianie zapraszają na Mszę odpustową na godz. 13:00 a po Mszy na festyn parafialny, który odbędzie się przy świetlicy wiejskiej w Bojanicach.
 3. W sobotę o godz. 15:00 na stadionie w Bystrzycy Dolnej będzie odprawiona Msza św. dożynkowa, po której jest przewidziana zabawa dożynkowa.
 4. W sobotę także odbędzie się odpust w parafii Ojców Paulinów w Świdnicy, o godz. 15:00 rozpoczyna się piknik parafialny, o godz. 18:30 będzie odprawiona Msza święta z aktem zawierzenia. Szczegóły na plakacie na tablicach ogłoszeniowych.
 5. Bardzo dziękuję za wysprzątanie naszej świątyni państwu Elżbieta Dzamara, Aleksandra Kasprzak, Aneta Dzamara-Szakiel, Marzena Kołmuk, Karolina Sajdak z rodzinami. Proszę o wysprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu następujące osoby: Janina Somala, Weronika Somala, Edyta Spyrka, Janina Spyrka, Maria Wyrwa. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny”, i „Niedziela” do zakupienia przy wyjściu z kościoła, cena 5 zł.

  Umiłowani  Diecezjanie,

  żniwa dobiegają końca. Rolnicy zebrali plony z pól. Ziemia przygotowuje się do odpoczynku, człowiek zaś do podziękowania Panu Bogu za otrzymaną dobroć i błogosławieństwo.

  Święty Jan Paweł II podczas jednej z homilii skierowanej do rolników mówił „Ziemia to poczucie, że jestem u siebie. To z niej wyrosły tradycje narodowe i piękne zwyczaje. Zwyczaje, które na wsi w szczególny sposób są szanowane i pielęgnowane. Jest to zasługą polskiego rolnika, który przez pokolenia kochał Boga i ziemię, kochał pracę na wsi, chociaż jest ona bardzo trudna. Trwajcie drodzy w tej postawie, dziękujcie Bogu za obfitość plonów i wszelkie dary, oddawajcie się Opatrzności Bożej i uczcie tego wszystkiego młodych ludzi. Nie pozwólcie, aby w swoim zabieganiu o dobrobyt, kiedykolwiek zapomnieli o wielkim majestacie Boga dobrego, miłosiernego i ponad wszystko kochającego każdego człowieka. Przekazujcie tradycje i uczcie postawy dziękczynienia przypominajcie, że ostateczne słowo zawsze należy do Stwórcy.”

  Drodzy Rolnicy,

   kierując się potrzebą wypowiedzenia naszej wdzięczności Panu Bogu za tegoroczne dary ziemi, zapraszam Was na tegoroczne Dożynki Diecezjalne, które dzięki życzliwości i gościnności Gminy Świdnica, odbędą się w niedzielę 3 września br. w Lutomi. Podczas Mszy św. polowej sprawowanej o godz.  13.00 na placu przed budynkiem miejscowej szkoły, będziemy prosić Boskiego Gospodarza o błogosławieństwo dla Waszej pracy, o miłość do ziemi, która rodzi chleb i żywi polskie rodziny. Podczas dziękczynienia zawierzymy także wszystkie nasze sprawy i problemy Bożej Opatrzności. Z całego serca zapraszam rolników, hodowców, pszczelarzy, ogrodników i działkowców oraz wszystkich korzystających z rolniczego trudu. Przybądźcie z dziękczynnymi wieńcami i bochnami chleba, które będą wyrazem uwielbienia Boga za Jego dary. Przywiezione przez Was wieńce wezmą udział w późniejszym konkursie.

  Niech nasze dożynkowe uroczystości staną się radosnym świadectwem wiary polskiego rolnika, który darzy szacunkiem i wdzięcznością Boże dary zrodzone z uprawianej ziemi. Wszystkim diecezjanom a zwłaszcza tym podejmującym na co dzień trud pracy na roli, z serca błogosławię.

  + Ignacy Dec

  Biskup Świdnicki

   

  Apel Przewodniczącego KEP w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę

  W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

  Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w  ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

  Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

  Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.pl

  Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

   +Stanisław Gądecki 
  Arcybiskup Metropolita Poznański
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

  Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy CCEE

Najnowsze wpisy

 1. Zapraszamy na Dożynki Gminne Możliwość komentowania Zapraszamy na Dożynki Gminne została wyłączona
 2. Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego Możliwość komentowania Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego została wyłączona
 3. Możliwość komentowania została wyłączona