Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela Zwykła
21 lipca 2019

 1. Przeżywamy dziś XVI niedzielę w ciągu roku. W związku ze zbliżającą się uroczystością św. Jakuba i Krzysztofa zgodnie z zapowiedzią nastąpi dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych, rowerów i innych środków transportu. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na Fundację MIVA – czyli zakup środków transportu dla misjonarzy.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek (22.07) święto św. Marii Magdaleny, we wtorek (23.07) święto św. Brygidy (zak., patronki Europy), w środę (24.07) św. Kingi (dz.), we czwartek (25.07.) święto św. Jakuba i Krzysztofa, w piątek (26.07) św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
 3. Tegoroczna XVI już Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 31.07 do 9.08 pod hasłem „W mocy Ducha Świętego”.
 4. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Świdnicką na Jasną Górę odbywają się w parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy na Osiedlu Młodych, w Wałbrzychu przy parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, w Dzierżoniowie przy parafii pw. Chrystusa Króla i Maryi Matki Kościoła.
 5. Jak co roku jest organizowany wyjazd autokarowy na Jasną Górę na epilog Pieszej Pielgrzymki. Wyjazd w nocy z 8 na 9 sierpnia, koszt 70zł., zapisy do końca miesiąca u Pani Janiny Bobowskiej z Bystrzycy Dolnej. Zachęcam do udziału.
 6. Ze względu na urlop Ks. Proboszcza sprawy kancelaryjne w najbliższym tygodniu będzie można załatwić bezpośrednio po Mszach świętych w tygodniu ok godz. 17:20. W sprawach ewentualnych pogrzebów proszę się kontaktować z Ks. Zastępcą przez Zakład Pogrzebowy „Ostatnia Posługa”, nr kontaktowy do Księdza znajduje się także na tabliczce przy wejściu na plebanię.
 7. Bardzo dziękuję za wszystkie składane ofiary na remont dachu budynku plebanijnego. Bóg zapłać.
 8. Nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” do zakupienia przy wyjściu z kościoła.

 Zapowiedzi przedmałżeńskie

 Inga Aneta ZAWADZKA, zam. Bystrzyca Górna

Patryk Mikołaj FURMANEK, zam. Bystrzyca Górna

Zapowiedź III.

Anna Marta ZIĘBA, zam. Świdnica

Daniel GERUS, zam. Świdnica

Zapowiedź II

Najnowsze wpisy

 1. Galeria zdjęć Wielkanoc 2019 Możliwość komentowania Galeria zdjęć Wielkanoc 2019 została wyłączona
 2. Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego 2018 Możliwość komentowania Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego 2018 została wyłączona
 3. Galeria zdjęć z Odpustu Parafialnego Możliwość komentowania Galeria zdjęć z Odpustu Parafialnego została wyłączona
 4. Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego Możliwość komentowania Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego została wyłączona
 5. Możliwość komentowania została wyłączona