Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne 28 Niedziela Zwykła 

15 października  2017 r.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę ma miejsce coroczne liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.
 2. W ubiegłą niedzielę z racji Dnia Papieskiego na stypendia dla zdolnej młodzieży zebraliśmy kwotę 1073zł., która została już przekazana na konto fundacji. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – uroczystość św. Jadwigi, głównej Patronki Śląska, wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, środa – św. Łukasza, Ewangelisty, piątek św. Jana Kantego.
 4. We wtorek obchodzi imieniny nasz Ksiądz Biskup Ignacy Dec. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o naszym biskupie ordynariuszu.
 5. Trwa miesiąc październik, poświęcony w szczególny sposób rozważaniu tajemnic różańcowych. W naszej parafii Nabożeństwa Różańcowe są sprawowane w Bystrzycy Górnej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17:00, po nich około 17:30 będzie odprawiona Msza święta. W soboty nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, następnie o godz. 18:00 wieczorna Msza święta. W kościele w Bystrzycy Dolnej nabożeństwo różańcowe w środy o godz. 17:30, połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy, następnie Msza św. o godz. 18:00.
 6. Nabożeństwo różańcowe w piątek jest prowadzone przez dzieci z klas III szkoły podstawowej, w ramach ich przygotowania do I Komunii świętej.
 7. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszki na ofiary niedawnego trzęsienia ziemi w Meksyku.
 8. Chętni, którzy chcieliby włączyć się do fundacji zakupu figury Matki Bożej Fatimskiej do naszej parafialnej kapliczki, mogą składać ofiary na figurkę u księdza proboszcza.
 9. Dziś kończy się Tydzień Miłosierdzia. Bóg zapłać za złożone dary dla naszego seminarium w Świdnicy. Dary zostaną w tym tygodniu przekazane do seminarium.
 10. Bardzo dziękuję za wysprzątanie naszej świątyni następującym Paniom: Maria Barcik, Agnieszka i Emilia Dymitruk, Elżbieta Gadula, Maria Jabłońska, Danuta Szempruch. W najbliższym tygodniu proszę o wysprzątanie kościoła następujące osoby: Małgorzata Dąbroś, Bogusława Lasko, Halina Lurka, Sylwia Nowacka. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” i „Niedziela” do zakupienia przy wyjściu z kościoła, cena 5 zł.

Najnowsze wpisy

 1. Galeria zdjęć z Odpustu Parafialnego Możliwość komentowania Galeria zdjęć z Odpustu Parafialnego została wyłączona
 2. Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego Możliwość komentowania Galeria zdjęć z Triduum Paschalnego została wyłączona
 3. Możliwość komentowania została wyłączona